חקיקה ספרדית | תיקון לחוק האזרחות הספרדי - תותי אשבל
דרכון ספרדי למגורשי ספרד

חקיקה ספרדית

חקיקה ספרדית
5 (100%) 5 votes

בחודש פברואר 2014 אישר הקבינט הספרדי תיקון לחוק האזרחות הספרדי. התיקון לחוק מאשר אזרחות ספרדית לכל היהודים אשר יכולים לאמת את היותם ממוצא ספרדי. זהו השלב הראשוני לפני העברת החוק להצבעה ואחר כך לחקיקה.

מאז נובמבר 2012 כאשר שר המשפטים, אלברטו רואיז גלרדון, הודיע על דיונים על חוק חדש אשר יאשר אזרחות ספרדית, החלו הספרדים בהקלות בבקשת אזרחות לאותם יהודים ספרדים. למרות אותן ההקלות, כל מי שרצה לקבל אזרחות עדיין היה חייב בשנתיים מגורים בספרד כתושב קבע, כאמור חוק זה השתנה ואינו מצריך מגורי קבע כיום. 

התיקון לחוק שהתקבל בפברואר 2014 מביא עמו בשורה ופותח בשנתיים הקרובות, עם אופציה לשנה נוספת, חלון הזדמנויות בו יכולים צאצאי מגורשי ספרד להגיש בקשה לקבלת דרכון ספרדי ואזרחות ספרדית. נכון לשעה זו הוא טרם קיבל את אישור הפרלמנט ולכן חשוב לעקוב אחר התקדמות החקיקה, שזהו מתפקידנו, תירשמו באתר ואנו אלה שנודיע לכם על שינויים בהתאם. 

חוק האזרחות הספרדי מבוסס על החוקה הספרדית ותקנות נלוות (האחרונות שבהן נכנסו לתוקפן ב-2003), ומבדיל בין שני סוגי אזרחות: מקור (de origen) ואזרוח (naturalización). יש לשים לב, כי ספרד מכירה באזרחות כפולה רק במקרה של אזרחות-מקור; כל מקרה אחר מחייב ויתור על האזרחות בה מחזיק מגיש הבקשה. עם זאת, המשתייכים לאחת מקבוצות ההקלה אינם נדרשים לוותר על אזרחותם בכל מקרה.

כמו כן, החקיקה הספרדית מתייחסת לקבוצות הקלה בנושאי אזרחות. מדובר בקולקטיבים כלפיהם יש לספרד אחריות הסטורית עפ"י הגדרת החוק הספרדי (colectivos de compromiso histórico). אלו כוללים את אזרחי מדינות אמריקה הלטינית, פורטוגל, אנדורה, גינאה המשוונית, פיליפינים ויהודים צאצאים למגורשי ספרד (sefardíes).

משרד עו"ד תותי-אשבל נרתם לסייע לציבור הישראלי למצות את זכאותו לקבלת אזרחות ספרדית בהתאם לתיקון לחוק, ופועל מול נציגות בספרד.

לפתיחת הליכים לקבלת אזרחות ספרדית הנך מוזמן ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותך.

 • בדוק זכאות לדרכון אירופאי ספרדי או פורטוגלי לך ולמשפחתך
  חייג עכשיו: 03-6228080
  או השאר פרטים ונחזור אליך:

  שם

  טלפון

  מייל

 • צל
 •  

 • צל

  © כל הזכויות שמורות לתותי-אשבל - משרד עו"ד להוצאת דרכון ספרדי / אקסטרה קידום ושיווק באינטרנט